1 października 2016

PANI GADŻET: KONJAC MARKI FOR YOUR BEAUTY. NATURALNA GĄBKA DO MYCIA TWARZY. CZY JEST WARTA SWOJEJ CENY?

Po lekturze poradnika "Sekrety urody Koreanek" Charlotte Cho wiem już, jak istotna jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. A szczególnie jak ważne jest prawidłowe i dokładne jej oczyszczenie. I dzisiaj skupimy się na tym etapie pielęgnacji. Pragnę przedstawić Wam mojego kolejnego pomocnika w walce o piękną i nieskazitelną cerę. A jest nim gąbeczka Konjac (czyt. Kondżak). Czym właściwie jest ten tajemniczy Konjac i jak wpływa na cerę, zdradzam w dalszej części wpisu.




Czym jest Konjac?


Gąbka konjac wykonana jest z byliny pochodzącej z Azji o nazwie Amorphophallus Konjac. Rośnie ona dziko w górach. Ta niezwykła roślina kwitnie raz na kilka lat, a jej kwiat żyje zaledwie 3 dni. W Polsce znana jest pod nazwą Dziwidło. Jest rośliną posiadającą odczyn zasadowy, zawierającą wiele naturalnych składników, takich jak np. białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witamina A, E, D, B1, B6, B12, C i kwas foliowy. Konjac to w 97% woda i w 3% błonnik roślinny. Jak sami widzicie to 100% natura. Jest znana głównie w Japonii od blisko 1500 lat. Pierwotnie konjac był stosowany jako lek, obecnie jest ceniony na całym świecie za swoje właściwości kosmetyczne. Jest doskonały w pielęgnacji wrażliwej skóry oraz cery zanieczyszczonej, ponieważ pomaga pozbyć się zaskórników i odblokowuje pory. Przeprowadzone badania wykazały, że gąbki Konjac skutecznie i głęboko oczyszczają skórę, nie uszkadzając naskórka. Ich dodatkową zaletą jest całkowita biodegradalność - zużytą gąbkę można np. zakopać w ogrodzie bądź w doniczce, aby trzymała wodę dla roślin.

Konjac od For Your Beauty

Marka For Your Beauty w swoim asortymencie oferuje trzy warianty tych gąbeczek:

- ciemny z węglem bambusowym (obecnie przeze mnie używany). Ta wersja gąbki przeznaczona jest do cery tłustej i mieszanej, a także takiej, która posiada skłonność do powstawania zmian trądzikowych i zaskórników. 10% dodatek węgla drzewnego ma za zadanie oczyścić skórę i zmniejszyć ilośc sebum. 



- jasny z białą glinką. Przeznaczony do każdego rodzaju cery. Tu także pojawia się 10% dodatek, którego zadaniem jest nawilżenie i oczyszczenie.



- różowy z glinką różową. Przeznaczony dla cery wrażliwej, naczynkowej.



Obecnie mamy do wyboru dwa kształty konjaców: okrągłą i w kształcie serca, która jest akurat edycją limitowaną.



Poza tym są one produktami 100% Wegańskimi.


Mycie twarzy gąbką Konjac

Mycie twarzy gąbką Konjac to nie tylko dokładne oczyszczenie, ale również przyjemny, relaksujący masaż. Unikalna struktura gąbki delikatnie masuje, stymulując przepływ krwi, poprawiając jej krążenie, wspomagając odnowę komórek, pozostawiając skórę czystą i odświeżoną. Nie podrażnia skóry w trakcie oczyszczania, nawilża w sposób naturalny, czyni skórę miękką i elastyczną oraz zapobiega zanieczyszczeniom skóry. Ponadto gąbki posiadają odczyn zasadowy, przez co naturalnie równoważą PH skóry. 

Gąbka jest niezwykle miła w dotyku, trochę "śliska", ale wypełniona pęcherzykami powietrza, co sprawia, że jej używanie daje uczucie dobrze nawilżonej i dotlenioniej skóry.

Gąbka Konjac może być także stosowana do zmywania wszelkich maseczek, czy glinek. Rewelacyjnie sprawdza się również przy oczyszczaniu twarzy olejami, ułatwiając zmycie oleju. Jednak do demakijażu jej nie polecam. W końcu cały ten brud pozostanie na naszej gąbeczce, a to już wtedy siedlisko zarazków. Także wykonywanie demakijażu z jej pomocą odradzam.

Sposób używania


  1. Zanurzyć na kilka minut w ciepłej wodzie w celu zmiękczenia. (W moim przypadku wystarczyła chwila). Sama gąbka, zanim zostanie zmoczona, jest bardzo twarda. Strukturą przypomina nieco pumeks, ale kiedy zanurzymy ją w wodzie, nieznacznie się powiększa, staje się mięciutka i delikatna. 
  2. Może być używana z lub bez środka myjącego. Osobiście wolę jej używać w połączeniu z żelem do mycia twarzy.
  3. Delikatnie masując oczyścić skórę twarzy, szyi i dekoltu. Najlepiej myć twarz kolistymi ruchami. Takie mycie to doskonały masaż dla skóry - nie tylko ją oczyszczamy, ale także pozbywamy się martwego naskórka. 
  4. Po użyciu dokładnie wypłukać w ciepłej wodzie, delikatnie odcisnąć nadmiar wody i odwiesić do wyschnięcia w przewiewnym miejscu. Byle z daleka od kabin prysznicowych, gdyż wilgotne środowisko skraca żywotność gąbki i pozwala naturalnemu produktowi zacząć się rozkładać. Gdy konjac wysycha – kurczy się i twardnieje. Przed ponownym użyciem należy go ponownie namoczyć.

Tak wygląda gąbeczka wyschnięta:



A tak po namoczeniu w ciepłej wodzie:



Jak możecie zauważyć po namoczeniu nieco zwiększyła swój rozmiar niczym Beautyblender. 😉

Na załączonym poniżej filmiku możecie obejrzeć jak gąbka sprawuje się w praktyce.




Jak pielęgnować gąbkę Konjac?

Żywotność gąbki Konjac to ok. 1-3 miesięcy i zależy to od tego jak dobrze będziemy ją traktować. Jeśli będzie wyglądać na zużytą lub zacznie się kruszyć i łamać to także sygnał, że należy wymienić ją na nowy egzemplarz. Ja mam swoją już prawie trzy miesiące, a wciąż wygląda dobrze: nie kruszy się, w żadnym miejscu nie złamała się, ani nie spleśniała. Muszę jednak już ją wymienić. Tym razem mam zamiar przetestować na swojej skórze gąbeczkę z białą glinką, która dość długo czekała na swoją kolej.😊

Na co jeszcze powinniście zwrócić uwagę? Trzeba bezwzględnie pamiętać, że w gąbce pozostają zanieczyszczenia, dlatego nie można trzymać jej w wilgotnym miejscu. Poza tym co jakiś czas gąbkę trzeba wymienić (ze względów higienicznych zalecam wymianę max. po 3 miesiącach stosowania), a w czasie używania wystarczy raz na tydzień zalać ją wrzącą wodą, aby pozbyć się ewentualnych bakterii.

Reasumując

Zalety:

  • Ma bardzo delikatną fakturę,
  • posiada odczyn zasadowy, przez co naturalnie równoważy PH skóry,
  • zawiera naturalne składniki, m.in.: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, wit. A, E, D, B1, B6, B12, C, kwas foliowy,
  • skutecznie i delikatnie pielęgnuje i oczyszcza wrażliwą skórę,
  • jest ekologiczna, w pełni biodegradowalna,
  • w 100% naturalna,
  • przyjemnie masuje skórę,
  • mocno dotlenia i nawilża,
  • nie podrażnia skóry w trakcie oczyszczania,
  • czyni skórę miękką i elastyczną,
  • pobudza krążenie krwi,
  • zapobiega zanieczyszczeniom skóry,
  • zmniejsza ilość wydzielanego sebum,
  • świetnie zmywa maseczki i oleje,
  • może zastąpić również peeling - wygładza buzię,
  • idealnie mieści się w dłoni, nie stwarza problemów podczas jej używania,
  • jest praktyczna i poręczna,
  • świetnym pomysłem, jest przyczepiony do niej sznureczek, dzięki czemu, zawsze można ją powiesić, aby czekała do następnego użycia,
  • dość szybko schnie - po użyciu w czasie wieczornej toalety, rano jest już sucha i twarda,
  • cena: ok. 15 zł (możecie pomyśleć, że to dużo jak za gąbkę do twarzy, ale weźcie pod uwagę, że możecie jej używać nawet 3 miesiące).
Minusy:
  • Przechowywanie. Fakt, że trzeba trzymać ją zdala od wilgoci, co może być uciążliwe,
  • nie nadaje się do demakijażu, ani wykonywania nią makijażu (w roli Beautyblendera),
  • poza tym więcej wad nie dostrzegam. 😉
Jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie do codziennej pielęgnacji twarzy. Nie jest to rzecz niezbędna, ale łatwo się od niej uzależnić. Zwłaszcza, że jest bardzo przyjemna w użyciu. Taki malutki miziacz. Używam tych gąbeczek od roku z małymi przerwami spowodowanymi testowaniem innych produktów, ale jestem z konjaca bardzo zadowolona i myślę, że już przy nim zostanę.

Do mycia twarzy polecam także Silikonową myjkę For Your Beauty. Recenzję znajdziecie TUTAJ


Jak zwykle jestem bardzo ciekawa Waszej opinii. Miałyście okazję używać tej gąbki? A może planujecie jej zakup? Co sądzicie o tego rodzaju gadżetach do pielęgnacji twarzy? Czekam na Wasze komentarze!

Obserwujcie mnie także na Instagramie @fasonati



Buziaki😘,
Nati

28 komentarzy:

  1. Miałam kiedyś taką gąbeczkę z Yasumi i byłam bardzo zadowolona :) Zapewne niczym się nie różni od tych Rossmannowskich.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Yasumi nie miałam, ale z rossmannowskiej jestem zadowolona, więc nie widzę sensu przepłacać. 😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  2. Nie miałam jeszcze tej gąbeczki aczkolwiek zastanawiałam się nad jej zakupem :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zawsze warto przetestować.😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  3. jeszcze nigdy tej słynnej gąbki nie używałam, ale też nie widziałam jej w moim rossmanie. Jaka jest jej cena ?;>

    OdpowiedzUsuń
  4. ciekawy wytwór, ale jakoś wole własne łapki, w tej kwestii gadżety nie są dla mnie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak jak wspominałam we wpisie nie jest to niezbędny gadżet, ale zawsze uprzyjemnia poranną jak i wieczorną pielęgnację twarzy. 😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  5. Używam gąbek typu Konjac i bardzo je lubię chociaż nie zauważyłam ich jakiegoś super działania na skórze :) Tych Rossmannowskich jeszcze nie miałam okazji używać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja używałam tylko tej rossmannowskiej i jestem bardzo zadowolona. 😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  6. Ciekawa ta gąbeczka. Nigdy takiej nie używałam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto spróbować. Aczkolwiek nie jest to niezbędny gadżet. 😉

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  7. Mam podobną w swojej kolekcji, niestety nie miałam weny aby jej użyć ;) chyba czas to zmienić

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie! Warto przetestować.😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  8. Mam tą gąbeczkę do mycia twarzy i jestem z niej bardzo zadowolona :) Pozdrawiam :)
    www.kwadransdlaciebie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To super! Bardzo mnie cieszy, że jesteś zadowolona.😊

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  9. ciekawy produkt nie slyszalam i niej wczesniej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że mój wpis uświadomił Cię o jej istnieniu. Warto się tą gąbeczką zainteresować.😉

      Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  10. Mówiąc szczerze nie słyszałam wcześniej o takiej gąbeczce. Zaciekawił mnie ten produkt. Nie wiem tylko, którą wersję mogłabym kupić. Mam cerę mieszaną, a jednocześnie wrażliwą i skłonną do pękania naczynek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli masz tendencję do pękających naczynek i cerę wrażliwą to na Twoim miejscu zdecydowałabym się na gąbeczkę różową.😊

      Usuń
  11. Fajny gadżet. Kusisz :P A dziś właśnie miałam iść do Roska ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ooo daj znać, czy w końcu się skusiłaś!😉

      Usuń
  12. Warto kupić , więcej plusów niż minusów ;) Ide dziś do Rossmana więc ją kupuje! Pielęgnacja twarzy jest dla mnie bardzo ważna ;)
    Obserwuje i zapraszam do siebie : http://kobiecomania.blogspot.com/
    ;*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To super! Koniecznie daj znać jak Ci się będzie sprawdzać.😊

      Dziękuję za obserwację, zapraszam w takim razie częściej na bloga. W wolnej chwili na pewno do Ciebie zajrzę.😊 Pozdrawiam serdecznie

      Usuń
  13. Wow, nie słyszałam o niej wcześniej !
    Świetny wpis :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję. Cieszę się, że wpis Ci się podobał i był przydatny.😉 Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej.😊

      Usuń

Uwaga!

Jeśli masz jakieś pytanie, zadaj je w komentarzu na blogu pod najnowszym postem lub w komentarzu na Instagramie. Będzie nam łatwiej i przyjemniej przeprowadzić dialog.

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :-)

Pozdrawiam serdecznie,
Natalia

Copyright © 2016 Fasonati by Nati Strokosz , Blogger